Państwo Danuta i Sylwester Jóźwiakowie - gospodarze agroturystyki Końska Zagroda.

O nas

Od lat prowadzimy gospodarstwo rolne położone wśród pól we wschodniej części Wielkopolski. Na terenie gospodarstwa hodowane są konie rasy śląskiej oraz prowadzona jest szkółka jeździecka oferująca jazdę konną na rożnym poziomie zaawansowania. Organizujemy także wakacyjne obozy jeździeckie i programy weekendowe dla dzieci i młodzieży. Coraz częściej odbywają się także zajęcia z hipoterapii dla dzieci i dorosłych. Wykorzystuje ona pozytywny wpływ kontaktu pacjenta z koniem. Wpływa ona pozytywnie na sferę ruchową, psychiczną, emocjonalną i społeczną.

Odwiedzające nas grupy mogą poznać w gospodarstwie przykłady użytkowania koni, zasady żywienia i pielęgnacji oraz skorzystać z przejażdżek konnych w siodle. Można u nas podpatrzeć kury, perliczki, króliki, koty i psy. Do dyspozycji gości oddajemy rozległy 0,5 hektarowy ogród, który stanowi przestrzeń do poznania rożnych gatunków drzew, krzewów i roślin ozdobnych charakterystycznych dla wiejskiego krajobrazu. W ogrodzie dzieci mogą uczestniczyć w zabawach integracyjnych: poszukiwanie podków, przeciąganie liny, rzut podkową do celu.

Gospodyni zaprasza na warsztaty artystyczne wykonania ozdób z masy solnej oraz na warsztaty kulinarne wypieku ciasteczek, rogalików i wykonania domowej lemoniady. Każdy może skorzystać z domowego poczęstunku przy ognisku.

Nasze gospodarstwo jest laureatem III nagrody w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce w 2015 r. organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Dyplom za zajęcie 3. miejsca w Konkursie na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce.

Jeden komentarz

  • Wioleta

    Wspaniałe miejsce do odpoczynku z dziećmi. Pokoje nad stajnią ładne z klimatyzacją. Jedzenie przepyszne, dzieci zadowolone aż wracać nie chciały. Gospodarze bardzo przemili napewno wrócimy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.